0

Būdamas 90 metų mirė astronautas Williamas Andersas, nufotografavęs garsiąją „Earthise“ nuotrauką

  • 10 birželio, 2024


Būdamas 90 metų mirė Williamas A. Andersas, astronautas už bene vienintelės ikoniškiausios mūsų planetos nuotraukos.

Penktadienio rytą Andersas pilotavo nedidelį lėktuvą, kuris įlindo į vandenį netoli Roche uosto, Vašingtone. Jo sūnus Gregas patvirtino jo mirtį.

Andersas pasitraukė iš oro pajėgų rezervo kaip generolas majoras, bet 1968 m. misijos „Apollo 8“ metu buvo majoras. „Apollo 8“ buvo pirmoji pilotuojama misija, skridusi aplink Mėnulį, todėl Andersas tapo vienu iš pirmųjų žmonių, išvykusių. Žemės orbitos ribos.

Kalėdų išvakarėse visi trys „Apollo“ įgulos nariai fotografavo Žemę, kuri kyla virš Mėnulio horizonto, tačiau Andersas buvo vienintelis, kuris fotografavo spalvotoje juostoje. Laive esantis magnetofonas užfiksavo astronautą sušukantį: „O Dieve, pažiūrėk į tą nuotrauką! Kyla Žemė. Oho, ar tai gražu!”

Gautoje nuotraukoje, pavadintoje „Žemė“, buvo užfiksuota Žemės vienatvė ir trapumas taip, kaip niekada anksčiau nebuvo. Tai buvo ypač ikoniška besikuriančiam aplinkosaugos judėjimui – po penkiasdešimties metų Žemės dienos tinklo prezidentė Kathleen Rogers rašė, kad nuotrauka „patvirtino“ judėjimo įsitikinimą, kad „Žemės aplinka yra bendra mums visiems, kad Žemės gamtos ištekliai yra riboti ir kad 150 metų nevaržoma pramonės plėtra padarė didžiulį poveikį mūsų planetai.

2015 m. duotame interviu Andersas pažymėjo, kad jo nuotrauka atrodė geriau įsiminė nei pati „Apollo 8“ misija.

„Čia mes atėjome iki pat Mėnulio, kad atrastume Žemę“, – sakė jis.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -