0

„Google“ atnaujintas AI varomas nešiojamasis kompiuteris LM plečiasi į Indiją, JK ir daugiau nei 200 kitų šalių

  • 6 birželio, 2024


„Google“ ketvirtadienį pranešė, kad daugiau nei 200 naujų šalių pristato NotebookLM, savo dirbtiniu intelektu varomą užrašų darymo asistentą, praėjus beveik šešiems mėnesiams po prieigos JAV. atnaujinta su naujomis funkcijomis ir kalbomis, kad padėtų daugiau žmonių naudoti dirbtinį intelektą suvestinėms kurti ir klausimams pagal savo dokumentus pateikti.

Šalių, kurias dabar palaiko NotebookLM, sąrašas apima Australiją, Braziliją, Kanadą, Indiją ir JK, taip pat 208 kitas šalis ir teritorijas. „Google“ taip pat išplėtė AI palaikomos programos sąsajos kalbos palaikymą iki 108 kalbų, įskaitant arabų, asamų, bengalų, kantoniečių, kinų, olandų, prancūzų, vokiečių, hindi ir hingų kalbas. Ji taip pat palaiko šaltinius ir pokalbius 38 kalbomis, tokiomis kaip arabų, bengalų, kinų (supaprastinta ir tradicinė), olandų, prancūzų, vokiečių, hindi, japonų ir ispanų.

„NotebookLM“, pirmą kartą demonstruotas kaip Project Tailwind „Google I/O“ 2023 m., iš pradžių buvo pasiekiamas keliems naudotojams praėjusių metų birželį. Jis naudoja AI, kad padėtų kurti santraukas ir atsakyti į klausimus iš dokumentų, nuorašų, pastabų ir kitų šaltinių, kuriuos vartotojai gali įkelti. Tai skiriasi nuo tradicinio AI pokalbių roboto, pvz., „ChatGPT“, kuris dažnai nesilaiko naudotojų pateiktų šaltinių ir generuoja informaciją, pagrįstą mokymui naudojamais duomenimis, kurie kartais gali būti nesusiję arba klaidingi.

Be esamo „Google“ dokumentų, PDF ir tekstinių failų palaikymo, „Google“ taip pat suteikia NotebookLM galimybę gauti turinį iš „Google“ skaidrių ir žiniatinklio URL. Tai leidžia vartotojams kurti pastabas arba užduoti klausimus apie savo dokumentų turinį (nesvarbu, ar tai vaizdas, ar tekstas), arba tyrinėti internetinę medžiagą.

Kai kurie ankstyvieji „NotebookLM“ naudotojai JAV tikėjosi, kad jis palaikys tradicines užrašų programas, įskaitant „Evernote“ ir „Google Keep“. Tačiau Raiza Martin, „Google Labs“ AI vyresnioji produktų vadovė, anksčiau šią savaitę virtualiame apskritajame stale TechCrunch sakė, kad „Google“ nori sutelkti dėmesį į pagrindinę produkto vertę prieš plėsdama integraciją.

„Tikimės, kad kelyje pamatysite tokio tipo integracijas“, – sakė ji.

„Google“ taip pat pridėjo įterptų citatų, kad padėtų jums peržiūrėti patvirtinamąsias ištraukas šaltiniuose, patikrinti AI sugeneruotus atsakymus ir perskaityti originalų tekstą, kad gautumėte daugiau konteksto. Anksčiau citatos buvo pateiktos po asistento sugeneruotais atsakymais.

Jame taip pat yra užrašų knygelės vadovas, kuris padeda konvertuoti turinį į įvairius formatus, pvz., DUK, informacinius dokumentus ar studijų vadovus.

„Google NotebookLM“ su užrašų knygelės vadovu
NotebookLM su užrašų knygelės vadovu Vaizdo kreditai: Google

„Google Labs“ redakcinis direktorius Stevenas Johnsonas teigė, kad „NotebookLM“ buvo sukurtas kartu su autoriais, studentais ir dėstytojais, o įmonė pastebėjo, kad ankstyvieji vartotojai integravo šaltinio pagrindą į savo mokslinių tyrimų ir rašymo darbo eigą.

Bendrovė teigė, kad „NotebookLM“ taip pat buvo naudojamas kuriant hiperlokalinius informacinius biuletenius, apibendrinant interviu stenogramas, rengiant dotacijų pasiūlymus ar net tvarkant fantazijos pasaulių aprašymus.

Martinas pažymėjo, kad „Google“ nenaudoja duomenų, kuriuos vartotojai įkelia į „NotebookLM“, kad mokytų savo algoritmus.

„Visų pirma, šį klausimą sulaukiame daug, nes vartotojai nori turėti galimybę jį naudoti su darbo ar mokyklos dokumentais“, – sakė ji. „Jūsų duomenys lieka jums privatūs“.

Gegužės mėnesį vykusiame „Google I/O 2024“ pagrindiniame pranešime „Google“ pristatė ankstyvą „NotebookLM“ garso apžvalgų prototipą, kuris naudoja bendrovės „Gemini“ modelį, kad nuskaitytų įkeltas medžiagas ir sugeneruotų podcast'o tipo diskusiją. „Gemini 1.5 Pro“ taip pat leidžia „NotebookLM“ kiekviename nešiojamajame kompiuteryje turėti iki 50 šaltinių, kurių viename šaltinyje yra 500 000 žodžių.

Pasaulinis „NotebookLM“ diegimas greičiausiai susidurs su daugybe platformų (skaitomų startuolių), kurios šiuo metu leidžia vartotojams naudoti „GenAI“ įrankius, pavyzdžiui, atsakyti į jų klausimus ir apibendrinti PDF įrankius. Dauguma šių platformų moka už savo paslaugas, tačiau „Google“ pastangos leidžia jai pasiūlyti šią paslaugą nemokamai.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -