0

Maadas pritraukia 3,2 mln. USD pradinį finansavimą

  • 14 gegužės, 2024


„Maad“, B2B elektroninės prekybos startuolis, įsikūręs Senegale, užsitikrino 3,2 mln. USD skolos ir nuosavybės finansavimą, kad paskatintų savo augimą Vakarų Afrikos šalyje ir ištirtų naujas galimybes platesniame frankofonijos regione.

Pradėjimo etapui vadovavo „Ventures Platform“, kuriame dalyvavo „Seedstars International Ventures“, „Reflect Ventures“, „Oui Capital“, „Launch Africa“, „Voltron Capital“ ir „Alumni Ventures“. Ji surinko 900 000 USD skolą iš Prancūzijos DFI Proparco ir vietinių bankų.

„Maad“ platinimo platforma suteikia galimybę neformaliems mažmenininkams (mamų ir populiarių prekių parduotuvėms) įsigyti greitai judančių plataus vartojimo prekių (FMCG) tiesiai iš partnerių tiekėjų, sprendžiant pagrindines problemas, su kuriomis jie susiduria, įskaitant atsargas ir dideles atsargų kainas dėl kelių lygių prekiautojai.

Sidy Niang (generalinė direktorė) ir Jessica Long (COO) pristatė „Maad“ 2020 m., iš pradžių kaip duomenų rinkimo teikėjos, o vėliau pradėjo kurti programinę įrangą, kuri padėtų įmonėms valdyti savo vidinį platinimą. Tai, kaip FMCG tiekėjai panaudojo programinę įrangą spręsdami platinimo iššūkius, paskatino B2B elektroninės prekybos verslą pradėti 2021 m. rugsėjo mėn.

„Stebėdami, kaip mūsų klientai naudoja mūsų programinę įrangą savo platinimui, mus įkvėpė. Programinė įranga teikė daug vertės ir galėtume įsivaizduoti daug daugiau vertės, jei visus produktus, kuriuos perka mažos parduotuvės, įtrauktume į tą pačią platformą“, – „TechCrunch“ pasakojo Niangas.

Klientai atlieka užsakymus per startuolio skambučių centrą, vietos agentus arba programėlę, kuri sudaro didžiąją dalį (75 %) užsakymų, kurie vėliau vykdomi iš sandėlių ir naudodamiesi vidine pristatymo paslauga, kad sumažintų išlaidas ir užtikrintų nuoseklumą. jos paslaugas.

„Mes nusprendėme įtraukti visą logistiką… priežastis, kodėl tai darome, yra tik mažos maržos verslas. Manome, kad tai yra būdas teikti geras paslaugas ir patenkinti klientų patikimumo poreikius. Nemanau, kad galėtume pasiūlyti panašią paslaugą, jei pasikliautume trečiosios šalies tiekėju“, – sakė Longas.

Startuolis išaugo, kad aptarnautų 6500 aktyvių mažmenininkų per 80 tiekėjų tinklą ir teigia pasiekęs 3 mln. Maadas teigia, kad glaudus bendradarbiavimas su tiekėjais suteikė išskirtinę prieigą prie tam tikrų produktų ir konkurencingas kainas, o tai traukia neoficialius mažmenininkus. Šie mažmenininkai yra svarbus gamintojų produktų pardavimo kanalas, nes jie pristato apie 80 % namų ūkio mažmeninės prekybos Afrikoje į pietus nuo Sacharos, nes yra arti klientų.

Pradedantieji, tokie kaip Maad, taip pat renka duomenų taškus apie produktus ir mažmenininkus, kad gautų įžvalgų, kurios padėtų tiekėjams priimti geresnius verslo sprendimus, kartu sprendžiant atsargų tiekimo ir finansavimo problemas neoficialiems mažmenininkams.

Maadas padidino finansavimą tuo metu, kai investuotojai ir toliau vengia remti B2B elektroninės prekybos verslą Afrikoje dėl mažų maržų ir daug kapitalo reikalaujančio verslo modelio, dėl kurio tokie subjektai kaip Wabi, Wasoko ir MaxAB buvo priversti susitraukti. tokie kaip Zumi ir YC alum MarketForce RejaReja uždaryti. Taip atsitiko po to, kai sektorius patyrė finansavimo bumą 2021 ir 2022 m.

Startuolis, kuris teigia turįs pirmenybę Senegale, dabar planuoja išplėsti savo aprėptį, įtraukdamas atokias šalies vietas, ir iki metų pabaigos nori patekti į naują rinką frankofonijos regionuose. Ji taip pat planuoja pristatyti paslaugą „Pirkite dabar, mokėk vėliau“ (BNPL), kad parduotuvių savininkai galėtų naudotis atsargomis kredituodami.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -