0

„Aepnus“ nori sukurti žiedinę ekonomiką pagrindinėms baterijų gamybos medžiagoms

  • 13 birželio, 2024


Anksčiau šiais metais BASF turėjo atidėti baterijų medžiagų gamyklos atidarymą Suomijoje, kai teismas sutiko su aplinkosaugos grupėmis, kad bendrovė neturi gero plano tvarkyti savo nuotekas.

Kai visame pasaulyje atsiranda baterijų gamyklos, nuotekų šmėkla grasina sustabdyti jų statybą. Tačiau vienas startuolis teigia, kad sprendimas yra ne jį išmesti, o perdirbti.

Šių gamyklų nuotekos atsiranda su natrio sulfatu, sieros rūgšties ir kaustinės sodos šalutiniu produktu, dviem cheminėmis medžiagomis, naudojamomis baterijų gamyboje, vario rafinavimo ir kitose pramonės šakose.

„Mes galime visiškai sukurti žiedinę ekonomiką dėl šių reagentų cheminių medžiagų“, – „TechCrunch“ sakė Bilenas Akuzumas, „Aepnus Technology“ įkūrėjas ir CTO.

Akuzum ir vienas iš įkūrėjų Lukas Hackl nesiruošė sukurti mažos žiedinės ekonomikos, o suklupo, kai apžiūrėjo ličio kasybos operacijas Kalifornijoje ir Nevadoje. Pora chemikų, kurie draugavo nuo tada, kai susipažino savo bendrabučio kavinėje, tyrinėjo galimas starto idėjas.

„Galvojome apie ličio gavybą ar ką nors iš mineralų erdvės“, – sakė Akuzumas. „Kiekvieną kartą, kai kalbėdavomės su kuo nors iš pramonės atstovų, jie sakydavo:„ Na, iš tikrųjų yra ličio išgavimo sprendimų. Bet mes turime šį atliekų produktą, kuris atsiranda mūsų veikloje, ir mes tikrai nežinome, ką su jomis daryti.

Grįžę iš kelionės, Akuzumas ir Hacklis apvertė idėją savo galvose ir galiausiai nusprendė patobulinti esamą technologiją, kad tas atliekas paverstų žaliavomis, kurias įrenginiai galėtų panaudoti savo veikloje.

Jiedu įkūrė „Aepnus“, siekdami modernizuoti šimtmečio senumo chlorkalkių procesą, kuris suskaido druskas, tokias kaip natrio sulfatas, atgal į jas sukūrusias rūgštis ir bazes.

Bendrovė naudoja elektrolizatorius, kad suskaidytų druskas ir paskatintų jas suskaidyti. Kitos įmonės daro tą patį, tačiau jos gali naudoti brangius metalus, kad pagreitintų reakcijas. „Mes savo elektrolizatoriuose nenaudojame jokių brangių katalizatorių“, – sakė Akuzumas.

Šiuo metu „Aepnus“ klientams siunčia pusės masto įrangos modelius, kurie gali išbandyti įrenginius savo nuotekų srautuose. Tikėtina, kad kiekvienos aikštelės nuotekose yra skirtingų teršalų, kai kuriuos iš jų reikia iš anksto filtruoti. Kai jie išeina, elektrolizatoriai gali pašalinti natrio sulfatą.

Klientams visiškai perdirbus natrio sulfato atliekas, sumažėtų šalinimo ir medžiagų sąnaudos. O tie, kurie turi atokias vietas, pavyzdžiui, kalnakasiai, taip pat sutaupo transportuodami. „Užuot kasybos darbus, perkant šias chemines medžiagas ir gabenant jas iš labai didelių atstumų, mes galime regeneruoti šias chemines medžiagas vietoje iš atliekų“, – sakė Akuzumas.

Startuolis turi daugiau nei 15 klientų įvairiais etapais, pradedant galimybių studijomis ir baigiant bandomojo masto įrangos testavimu. „Aepnus“ neseniai surinko 8 milijonus dolerių, kad pristatytų daugiau bandomųjų elektrolizatorių ir sukurtų komercinio masto versiją. Turą vedė „Clean Energy Ventures“, dalyvaujant Gravity Climate Fund, Impact Science Ventures, Lowercarbon Capital, Muus Climate Partners ir Voyager Ventures.

Jei „Aepnus“ galės komerciškai gaminti savo elektrolizatorius, tai būtų svarbus etapas JAV „Visame pasaulyje yra tik keletas įmonių, turinčių tokio tipo elektrolizatorių kūrimo patirties“, – sakė Akuzumas. „Deja, Jungtinėse Valstijose nėra nei vienos įmonės, kuri turėtų tokią patirtį.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -