0

2024 m. daugelis „Y Combinator“ pradedančiųjų įmonių nori tik nedidelių pradinių ciklų, tačiau yra kažkas

  • 7 birželio, 2024


Kai prieš kelis mėnesius „Bowery Capital“ generalinė partnerė Loren Straub pradėjo kalbėtis su pradedančiuoju įmone iš naujausios „Y Combinator“ greitintuvo partijos, ji manė, kad keista, kad bendrovė neturi pagrindinio investuotojo tam, kurį pritraukė. Dar keisčiau, kad įkūrėjai, regis, neieškojo.

Ji manė, kad tai anomalija, kol nekalbėjo su dar devyniais startuoliais, Straubas pasakojo „TechCrunch“. Jie visi siekė surinkti beveik identiškus raundus: nuo 1,5 iki 2 mln. USD, įvertinę maždaug 15 mln. USD, atsisakę tik 10% savo įmonių – neskaitant standartinio YC sandorio, kuriame reikia 7% akcijų. Dauguma jų jau surinko iš kelių angelų, o parduoti liko tik kelių šimtų tūkstančių dolerių vertės akcijos.

„Neįmanoma įgyti dviženklės nuosavybės teisės nė viename iš sandorių“, – sakė ji. „Bent dvi įmonės, su kuriomis kalbėjausi, turėjo krūvą angelų, bet neturėjo institucinio kapitalo.

Ši dinamika reiškia, kad tarp 249 žmonių YC žiemos partijos greičiausiai bus daug naujų įmonių, kurių tradiciniai pradiniai investuotojai apskritai nepritrauks. Žinoma, taip nutinka kiekvienai grupei, tačiau šį kartą skirtumas yra tas, kad tradiciniai pradiniai investuotojai būtų norėję jas finansuoti. Tačiau daugelis pradinių investuotojų, tokių kaip Straubas, turi mažiausiai 10 % akcijų. Tiesą sakant, 20 % paleidimo pardavimas laikomas gana standartiniu pradinio ciklo atveju. Instituciniai investuotojai taip pat paprastai reikalauja 10 % akcijų, kad galėtų vadovauti raundui. Savo ankstyvojo etapo patarimų vadove YC netgi teigia, kad daugeliui raundų reikia 20 %, bet taip pat pataria: „Jei jums pavyks atsisakyti tik 10 % savo įmonės savo pradiniame etape, tai yra nuostabu.

YC atstovas patvirtino, kad jie skatina steigėjus kelti tik tai, ko jiems reikia. Jie taip pat teigė, kad nuo 2022 m. YC padidino savo standartinį sandorį ir įtraukė 500 000 USD kapitalą, todėl daugiau įmonių pritraukia mažiau ir siekia atiduoti mažiau nuosavo kapitalo. YC neskiria daug laiko lėšų rinkimui programoje, linktelėdamas į Demo Day sėkmę, tačiau įmonės visada gali apie tai pasikalbėti su savo grupės partneriu, pridūrė atstovas.

Nėra nieko blogo, jei ieškote mažiau pinigų (galų gale, dauguma YC įmonių yra labai anksti). Tačiau šie startuoliai vis dar siekia didesnio įvertinimo nei tie, kurie nedalyvavo garsiajame akceleratoriuje. Remiantis pirmojo ketvirčio „PitchBook“ duomenimis, vidutinis pradinio sandorio dydis yra 3,1 mln. USD, o išankstinio įvertinimo mediana siekia 12 mln. USD. YC startuoliai prašo didesnio įvertinimo už mažiau pinigų ir mažesnių akcijų paketų. Tai neapima 7% YC akcijų paketo, kurį, pasak Straubo, daugelis įmonių svarsto atskirai.

Straubas nebuvo vienintelis VC, kuris pastebėjo, kad šį kartą daugiau YC įmonių siekia šio 10 % tikslo. Kitas rizikos kapitalo fondas „TechCrunch“ sakė, kad sunkioje lėšų rinkimo rinkoje – kaip ir 2024 m. – YC 7 % akcijų paketas gali paskatinti startuolius ieškoti mažesnio praskiedimo, o trečiasis rizikos kapitalo fondas teigė, kad daugelis šios partijos raundų atrodė labiau kaip išankstinis paleidimas arba šeima. ir-draugai raundų nei sėkla.

Nors vertinimai akivaizdžiai sumažėjo, palyginti su 2020 ir 2021 m. laukinių bulių dienomis, su naujausia YC partija „apvalūs dydžiai taip pat buvo labai santūrūs. Matote apvalius dydžius, kurie yra daugiau kaip 1,5 mln. USD ir 2 mln. USD, mažesnių didesnių“, – sakė institucinis VC, nagrinėjęs galimus sandorius.

Žinoma, iš šimtų kohortoje esančių įmonių buvo nukrypimų. Stokholme veikianti dirbtinio intelekto pagrindu veikianti teisinės darbo eigos platforma „Leya“ praėjusį mėnesį paskelbė apie 10,5 mln. Vaistų atradimo platformos startuolis „Yoneda Labs“ gegužę iš „Khosla Ventures“, be kita ko, surinko 4 mln. „Basalt“, programinės įrangos įmonė, orientuota į palydovus, gegužės mėnesį surinko 3,5 mln. AI medicinos transkripcijos startuolis „Hona“ surinko 3 mln. USD iš daugybės angelų, įmonių fondų ir institucinių rizikos kapitalo įmonių, tokių kaip „General Catalyst“ ir „1984 Ventures“.

Palyginimui, REGENT iš „Winter 2021“ grupės, elektrinių jūrinių sklandytuvų, per du turus surinko 27 mln. USD, iš anksto įvertinusi 150 mln. USD. 2020 m. „a16z“ investavo 16 mln. USD į vieną triukšmingiausių vasaros grupės startuolių – vidinę kompensaciją „Pave“, anksčiau žinomą kaip „Trove“, už paskendusį 75 mln. USD įvertinimą. 2021 m. YC vertinimai buvo tokie aukšti, kad pramonėje ir socialinėje žiniasklaidoje tapo šiek tiek pokštu.

Tačiau net kai rinka pradėjo švelnėti, YC pasiūlymai išliko brangūs. 2023 m. lapkričio mėn. „Every“ (2023 m. vasara), buhalterinės apskaitos ir darbo užmokesčio skaičiavimo įmonė, surinko 9,5 mln. vadovauja „Builders VC“. 2023 m. birželį „BlueDot“ (2023 m. žiema) surinko 5 mln.

Ką ši tendencija mums sako apie YC startuolius

Mažesnių raundų tendencija rodo, kad dabartinės YC steigėjų partijos tapo realesnės atsižvelgiant į dabartines rinkos sąlygas. Tačiau jie taip pat tikisi, kad YC ženklelio pakaks, kad institucinės pradinės rizikos kapitalo įmonės arba nepaisytų savo fondo nuosavybės reikalavimų, arba būtų pasirengę mokėti daugiau nei rinkos vertę, kad galėtų investuoti į savo jaunas pradedančias įmones.

Daugelis šių pradedančiųjų įmonių pastebės, kad vien būti YC remiama įmone nepakanka, kad būtų nepaisoma rizikos kapitalo investicijų reikalavimų. Ir nors akceleratoriaus programa neabejotinai suteikia šioms įmonėms tam tikrą meistriškumo lygį, palyginti su to paties amžiaus pradedančiomis įmonėmis, kurios to dar neturėjo, daugelis rizikos kapitalo įmonių tiesiog nesidomi YC įmonėmis, kaip kadaise.

Nuo stulbinančių dienų, kai YC grupės išaugo iki daugiau nei 400 įmonių, daugelio rizikos kapitalo įmonių greitintuvas nelaikomas tokiu selektyviu, kaip kadaise – nors pastaraisiais metais jo kohortos dydis sumažėjo. Manoma, kad jos startuoliai taip pat yra per brangūs. Investuotojai skundžiasi išpūstais vertinimais „LinkedIn“ ir „Twitter“, o praėjusį rudenį atlikta „TechCrunch“ apklausa atskleidė, kad anksčiau investavę rizikos kapitalo fondai dabar atsilieka daugiausia dėl šių įmonių kainų.

Panašu, kad įmonės taip pat jaučia, kad blizgesys blėsta. Vienas YC įkūrėjas iš pastarojo meto „TechCrunch“ sakė, kad jų startuolis kelia daugiau tradicinio pradinio etapo, nes prisijungus prie YC buvo dar toliau. Tačiau asmuo žinojo apie daugelį kitų, ieškančių mažesnių raundų, nes nebuvo įsitikinęs, kad savo etape gali padidinti savo vertę, todėl aukštesnis vertinimas tampa dar įdomesnis.

„Padarė žymiai sunkiau įdėti 1,5 milijono ir 15 milijonų dolerių [valuation] kartu nei buvo anksčiau“, – sakė YC įkūrėjas. „Dėl to manau, kad daugiau steigėjų mėgsta 600 000 ir 700 000 USD, ir tai yra vieninteliai čekiai, kuriuos jie gali gauti dienos pabaigoje.

Įkūrėjas pridūrė, kad kai kurie kiti YC įkūrėjai sieks iš angelų surinkti 1,5 mln. Tačiau kadangi pradiniai fondai pastaraisiais metais išaugo, o daugelis pradinių investuotojų nori išrašyti didesnius čekius, kai kurios YC bendrovės tokiomis sąlygomis nusprendžia atsisakyti pagrindinio investuotojo.

Mažesnės sėklos privalumai ir trūkumai

Jei YC startuoliai šiuos etapus traktuoja labiau kaip išankstinį finansavimą, siekdami paskatinti pradžią, viskas nėra blogai. Daugelis pradedančiųjų įmonių, kurios 2020 ir 2021 m. surinko aukštus pradinius etapus su dideliais vertinimais, tikriausiai norėjo, kad dabartinio A serijos rinkos krizės metu jie padidintų mažiau, esant žemesniam vertinimui. Auginant šiuos mažesnius, mažiau skiedančius raundus, daugiausia iš angelų, įmonės taip pat gali šiek tiek augti prieš išauginant tinkamą sėklą.

Tačiau rizika yra ta, kad jei įmonės šiuos mažesnius raundus pavadins „sėklomis“ ir ketina kitą kartą pakelti A seriją, joms gali kilti problemų.

Kai kurioms įmonėms, surenkančioms nedidelį pradinį turą, neužteks lėšų, kad išaugtų į tai, ko ieško A serijos investuotojai, „TechCrunch“ sakė „Costanoa Ventures“ partnerė Amy Cheetham. Ji taip pat pastebėjo, kad YC pasiūlymai šį kartą atrodė šiek tiek mažesni nei įprastai.

„Aš nerimauju, kad tos įmonės baigiasi nepakankamai kapitalo“, – sakė Cheetham. „Jie turės pakelti sėklos pliusą arba bet ką, ką jiems reikia padaryti. Su ta konstrukcija yra problemų“.

Ir jei pradedančiajai įmonei reikia daugiau pinigų tarp pradinio etapo ir A serijos etapo, neturėdami institucinių rėmėjų, į kuriuos būtų galima kreiptis, to kapitalo gavimas bus šiek tiek sudėtingesnis. Nėra akivaizdaus investuotojo, kuris padėtų surinkti tilto ratą ar kitą pratęsimo finansavimą. Tai ypač aktualu pradedantiesiems, kurie neturi pagrindinio investuotojo. Tai reiškia, kad jie neturi investuotojo, turinčio didelį tinklą, užimantį valdybos vietą. Nė vienas investuotojų valdybos narys taip pat negali reikšti, kad neturi nė vieno, kuris supažindins įkūrėją su kitais investuotojais, sutepdamas ratus kitam pakėlimui.

Daugelis startuolių suprato, kad 2022 m., kai prasidėjo sunkūs laikai, ir jie neturėjo to čempiono, į kurį būtų galima kreiptis dėl pinigų ar prisijungti prie to asmens tinklo, pritraukimo be įsipareigojusio pagrindinio investuotojo nesėkmes suprato.

Tačiau YC prezidentas ir generalinis direktorius Garry Tanas dėl to nesijaudina. „Nors yra naudinga turėti gerą investuotoją, priežastis, kodėl įmonė gyvena ar miršta, yra ne tai, kas yra jos investuotojai, o tai, ar jie sukuria kažką, ko žmonės trokšta“, – elektroniniu paštu „TechCrunch“ sakė Tanas. „Lėšų rinkimas yra naujų lenktynių starto linijos pradžia. Svarbiausia yra laimėti lenktynes, o ne kokios markės degalų įpilate į baką.

Visada buvo YC kompanijų, kurios padidina mažesnius raundus, ir išskirčių, kurios gauna didelius kapitalo patikrinimus ir vertinimus, bet jei daugiau įmonių links mažesnių raundų, bus įdomu pamatyti, ar tai išjungs pradinius investuotojus, kurie istoriškai praleido savo laiką kalbėdami su YC įmonės ieško pasiūlymų.

Ironiška, bet ilgainiui tai gali būti geras dalykas. Tie investuotojai gali būti suinteresuoti A serija.

„Turbūt labiau džiaugiuosi sugrįžęs vadovauti A serijos sandoriams, kurie buvo sudaryti prieš metus ar dvejus“, – sakė Cheethamas. „Kai kuri iš tos kainodaros veiks sistemoje, tada galėsite eiti ir parašyti nemažą čekį A. Geriausiose įmonėse šiuo metu buvo sunku investuoti į pradinį etapą.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -