0

Ilja Sutskeveris, OpenAI vienas iš įkūrėjų ir ilgametis vyriausiasis mokslininkas, išvyksta

  • 15 gegužės, 2024


Ilja Sutskeveris, ilgametis OpenAI vyriausiasis mokslininkas ir vienas iš jos įkūrėjų, paliko įmonę.

„OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas paskelbė naujienos antradienio vakarą paskelbtame įraše X.

„Man tai labai liūdna; Ilja lengvai yra vienas didžiausių mūsų kartos protų, mūsų srities kelrodis ir brangus draugas“, – sakė Altmanas. „OpenAI be jo nebūtų toks, koks yra. Nors jis turi ką nors asmeniškai reikšmingo, prie kurio dirbs, aš esu amžinai dėkingas už tai, ką jis čia padarė ir įsipareigojo užbaigti kartu pradėtą ​​misiją.

Sutskeverį pakeis Jakubas Pachockis, OpenAI tyrimų direktorius. 2017 m. Pachockis prisijungė prie OpenAI Dota komandos tyrimo vadovo – komandos, kuri sukūrė dirbtinio intelekto sistemą, galinčią nugalėti žaidėjus Valve Dota 2 strateginiame žaidime. Tada Pachocki tapo OpenAI samprotavimų ir gilaus mokymosi organizacijų mokslo vadovu, o po to buvo paskirtas tyrimų vadovu.

Iš karto nebuvo aišku, ar Pachockis taip pat ims vadovauti OpenAI Superalignment komandai, kuri iki šiol priklausė Sutskever ir Jan Leike. Leike taip pat atsistatydino iš „OpenAI“, rašo „The New York Times“.

OpenAI liepos mėnesį subūrė Superalignment komandą, siekdama sukurti būdus, kaip valdyti, reguliuoti ir valdyti „superintelektines“ AI sistemas, ty teorines sistemas, kurių intelektas gerokai viršija žmonių intelektą. „The Times“ praneša, kad Johnas Schulmanas, kitas „OpenAI“ įkūrėjas, pereis į prižiūrėtojo vaidmenį.

„TechCrunch“ supranta, kad „Superalignment“ komanda bus „giliau“ integruota į OpenAI tyrimus, kad „geriau pasiektų savo tikslus“. Tai gali reikšti, kad tokia komanda, kokia ji yra šiandien, ateityje gali įgauti kitokią formą.

Gregas Brockmanas, OpenAI prezidentas, X rašė, kad Sutskeveris „suvaidino pagrindinį vaidmenį padėdamas sukurti pagrindus to, kuo OpenAI tapo šiandien“.

Artėjant naujausio OpenAI pavyzdinio generuojamojo AI modelio GPT-4o pristatymui ir dideliems bendrovės virusinio dirbtinio intelekto pokalbių roboto ChatGPT atnaujinimams, Sutskeverio pasitraukimas daugeliu atžvilgių užbaigia praėjusių metų lapkritį prasidėjusią sagą.

Likus maždaug savaitei iki Padėkos dienos, Sutskever ir OpenAI CTO Mira Murati kreipėsi į ankstesnės OpenAI direktorių tarybos narius, kad išreikštų susirūpinimą dėl Altmano elgesio. Pranešama, kad kilo nesutarimų dėl OpenAI krypties; Teigiama, kad Sutskeverį nusivylė Altmano skubėjimas išleisti dirbtiniu intelektu varomus produktus saugos darbų sąskaita.

Senoji valdyba, kurioje buvo ir Sutskever, staiga atleido Altmaną, niekam nepranešusi, įskaitant didžiąją dalį OpenAI darbuotojų. Pareiškime valdyba teigė, kad Altmanas nebuvo „nuosekliai atviras“ bendraudamas su valdybos nariais.

Šis sprendimas supykdė „Microsoft“ ir kitus „OpenAI“ investuotojus, sukėlė pavojų bendrovės akcijų pardavimui ir paskatino didžiąją dalį „OpenAI“ darbuotojų, įskaitant Sutskeverį, pasitraukti iš darbo, nebent Altmanas būtų greitai grąžintas į darbą.

Galiausiai Altmanas buvo atkurta, o didžioji dalis senosios valdybos atsistatydino. Sutskeveris po to niekada nebegrįžo į darbą, rašo „The Times“; Pachockis nuo lapkričio mėnesio ėjo vyriausiojo mokslininko pareigas.

Sutskeveris, įgijęs kompiuterių mokslų daktaro laipsnį Toronto universitete, kur dirbo vadovaujant AI šviesuoliui Geoffrey Hintonui, 2015 m. išvyko į OpenAI, palikęs „Google Brain“, vieną iš „Google“ AI tyrimų padalinių. Sutskever yra nepaprastai pasiekęs dirbtinio intelekto srityje, prisidėjęs prie vienos iš pirmųjų modernių kompiuterinio matymo sistemų „ImageNet“ ir „DeepMind“ žaidimų AI sistemos „AlphaGo“.

Tai ką jis dabar darys? Sutskeveris nėra pasirengęs pasakyti. Tačiau pareiškime apie X jis teigė, kad palieka „OpenAI“ tikėdamasis, kad bendrovė sukurs dirbtinį bendrąjį intelektą – AI, galintį atlikti bet kokią užduotį, kurią gali atlikti žmogus – tai yra „saugu ir naudinga“.

„Džiaugiuosi tuo, kas bus toliau – projektu, kuris man yra labai asmeniškai reikšmingas, apie kurį laiku pasidalinsiu informacija“, – pridūrė Sutskeveris. „Buvo garbė ir privilegija dirbti kartu [at OpenAI]ir aš visų labai pasiilgsiu“.

Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -