0

Išskirtinis: „Ore Energy“ atsiranda slapta, kad būtų galima sukurti komunalines baterijas, kurios veikia kelias dienas, o ne valandas

  • 22 gegužės, 2024


Ten, kur Aytac Yilmaz gyvena Nyderlanduose, saulė gali nepasirodyti kelias dienas, o tai tikrai gali sumažinti šalies saulės baterijų našumą. Vėjo turbinos gali kompensuoti dalį trūkumo, bet ką daryti, jei vėjas išnyks tuo pačiu metu?

Įeikite į ilgalaikę energijos saugyklą arba masyvias baterijas, pritaikytas elektros tinklui aptarnauti. Šiandien dauguma jų yra ličio jonų akumuliatoriai, kurių gausu dėl automobilių paklausos, tačiau jie vis dar yra siaubingai brangūs. Ateityje Yilmaz numato, kad šios baterijos bus pagamintos iš pigios, gausios geležies.

Jo startuolis „Ore Energy“ šiandien iš slapto atsirado su 10 mln. Pinigai padės jai siekti, kad tinklo baterijos būtų ne tik pigesnės, bet ir ilgesnės.

„Siekiame maždaug 100 valandų saugojimo, kad iš tikrųjų galėtume užpildyti ilgesnes atsinaujinančios energijos gamybos spragas“, – „TechCrunch“ sakė Yilmazas. „Kuo daugiau atsinaujinančių energijos šaltinių turėsite tinkle, tuo ilgesnės trukmės jums reikės.

„Ore Energy“ pagrindinė technologija buvo sukurta Nyderlandų TU Delfte, kur Yilmazas tyrė koroziją kaip doktorantūros ir doktorantūros studijų dalį. Akumuliatoriai išskiria energiją rūdijant geležį ir kaupia ją apversdami koroziją.

Skirtingai nuo kitų baterijų, kurios siunčiamos su visomis būtinomis cheminėmis medžiagomis viduje, Ore Energy to nedaro. Vietoj to, jie iš atmosferos ima vieną iš pagrindinių reagentų – deguonį. Iš čia ir kilo pavadinimas: geležies-oro baterija. „Akumuliatoriai iš tikrųjų įkvepia ir iškvepia deguonį, ir tai leidžia šioms reakcijoms įvykti”, – sakė Yilmazas.

Jis pridūrė, kad bendrovė jau dirba su komunalinėmis įmonėmis, o technologija yra paruošta komercinei gamybai, o dalis naujo finansavimo padeda statyti megavatų masto gamyklą. Iki dešimtmečio pabaigos Yilmaz tikisi turėti gigavatų masto gamyklą internete. „Tikrasis tikslas yra giliai dekarbonizuoti tinklą 2030-aisiais“, – sakė jis.

„Ore Energy“ nėra vienintelis startuolis, dirbantis su geležies-oro baterijomis. JAV „Form Energy“ yra neabejotinai lyderė ir daugelį metų tobulina savo požiūrį, surinkusi 928 mln. USD už 2,06 mlrd. Bendrovė baigia statyti savo pirmąją didelio masto gamyklą Vakarų Virdžinijoje, kur tikisi pradėti gamybą vėliau šiais metais.

„Form Energy“ turi reikšmingą pranašumą, tačiau Yilmazas mano, kad žaidime gali žaisti daugiau nei vienas žaidėjas. „Form Energy tikrai puikiai dirba JAV“, – sakė jis. „Turime tą patį tikslą pertvarkyti Europos elektros tinklą.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -