0

NASA ir „Boeing“ neigia, kad „Starliner“ įgula yra „užstrigusi“: „Mes neskubame grįžti namo“

  • 28 birželio, 2024


NASA ir „Boeing“ pareigūnai atmetė neseniai pasirodžiusius pranešimus, kad du astronautai, atgabenti į TKS „Starliner“, yra įstrigę laive. Kompanijos penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad naudojasi „laiko prabanga“, kad sužinotų kuo daugiau apie kapsulę prieš jai sugrįžtant į Žemę.

Abu astronautai ten bus dar kelias savaites, kol bendrovė ir NASA atliks daugiau bandymų ant žemės – tai dar kartą pratęsė jų buvimo laiką, nors pareigūnai atsisakė nurodyti naują tikslinę jų sugrįžimo datą.

„Noriu aiškiai pasakyti, kad mes neskubame grįžti namo“, – per spaudos konferenciją sakė NASA komercinės įgulos programos vadovas Steve'as Stichas. „Stotis yra graži, saugi vieta sustoti ir skirti laiko dirbti su transporto priemone ir įsitikinti, kad esame pasiruošę grįžti namo.

Tuo tarpu „Boeing“ ir NASA inžinieriai vyks į Naujosios Meksikos „White Sands“ bandymų kompleksą, kad atliktų daugybę nuotolinių erdvėlaivio privairuolių bandymų. „Starliner“ yra 28 varikliai, atsakingi už nedidelius erdvėlaivio judėjimo orbitoje pakeitimus, ir jie yra labai svarbūs saugiam prijungimui prie TKS ir atsijungimui nuo jo. Šis prijungimo procesas buvo sustabdytas artėjant, kai penki sugedo orbitoje, tačiau inžinieriai sugebėjo keturis iš tų privairavimo įrenginių prijungti prie tinklo, o tai leido tęsti prijungimą.

„Starliner“ taip pat patyrė keletą nedidelių helio nuotėkių nuo paleidimo birželio 5 d., tačiau NASA ir „Boeing“ pareigūnai teigė, kad šie nutekėjimai nekelia susirūpinimo dėl sugrįžimo. Pritvirtintas prie TKS, „Starliner“ nepraleidžia helio, nes jie yra uždaroje erdvėlaivio dalyje. Erdvėlaivis taip pat turi dešimt kartų didesnį helio kiekį, kurio jam reikia, kad jis būtų atsijungęs ir nudegęs, sakė Stichas.

Tikimasi, kad pristūmėjo bandymai užtruks porą savaičių, o per tą laiką NASA kosminių skrydžių veteranai Butchas Wilmore'as ir Suni Williamsas liks stotyje. Šiandien jie TKS beveik tris savaites; buvo tikimasi, kad misija truks vos savaitę. Stichas sakė, kad nusileidimo planas bus nustatytas, kai bus baigtas stūmoklio bandymas.

„Mes tik žiūrime į laiko juostą, kad galėtume atlikti tą testą, o tada peržiūrime testą [data],” jis pridėjo. „Sakyčiau, tai iš tikrųjų yra ilgas stulpas nustatant nusileidimo datą.

„Starliner“ sukurtas iki 210 dienų trukmės misijoms, tačiau ši pirmoji įgulos demonstracinė misija buvo apribota iki 45 dienų dėl kapsulės įgulos modulio baterijų apribojimų. Tačiau šias baterijas įkrauna kosminė stotis, todėl Stichas sakė, kad agentūra svarsto pratęsti maksimalią viešnagės trukmę.

„Kitų 45 dienų rizika iš esmės yra tokia pati kaip ir pirmąsias 45 dienas”, – sakė jis.

Nors Stichas ir Markas Nappi, „Boeing“ komercinės įgulos programos vadovas, teigė, kad pagrindinė problemų priežastis vis dar nesuprantama, o „Starliner“ yra saugu parvežti astronautus namo nelaimės atveju. TKS beveik turėjo vieną anksčiau šią savaitę, kai orbitoje subyrėjo nebeveikiantis Rusijos Žemės stebėjimo palydovas. (Išsiskyrimo priežastis neaiški.) NASA pareigūnai nurodė įgulai prisiglausti atitinkamame erdvėlaivyje – tai standartinė atsargumo priemonė. Nors prie TKS nepriartėjo jokios nuolaužos, susidūrimo atveju astronautai būtų panaudoję tuos erdvėlaivius, kad išliptų iš stoties ir grįžtų į Žemę.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -