0

Pirmąją prekybos dieną Tempus pakyla 15 %, parodydamas investuotojų potraukį sveikatos technologijoms su AI pažadu.

  • 14 birželio, 2024


Genominių tyrimų ir duomenų analizės bendrovė „Tempus“, kurią pradėjo Ericas Lefkosky, anksčiau įkūręs „Groupon“, penktadienį debiutavo „Nasdaq“ biržoje, atidarymo metu pakilo apie 15%.

Bendrovė ketvirtadienį savo IPO kainavo 37 USD už vienetą, 35–37 USD kainų diapazono viršuje, o tai padidino beveik 411 mln. USD, kai visiškai atskiesta vertė viršija 6 mlrd. Tačiau paskutinis oficialus „Tempus“ privatus vertinimas buvo 8,1 mlrd. USD, o „PitchBook“ duomenimis, 2022 m. pabaigoje bendrovė buvo įvertinta 10,25 mlrd. USD. Pirmąją prekybos dieną akcijos uždarė 40,25 USD, ty beveik 9 % daugiau nei IPO kaina.

Nepaisant didelės nuolaidos, palyginti su ankstesniu vertinimu, IPO yra nepelningos įmonės žygdarbis tuo metu, kuris laikomas drungnu laiku pradėti viešus siūlymus. 2023 m. „Tempus“ pajamos siekė 531 mln. USD, grynasis nuostolis – 290 mln. USD. Tačiau bendrovės veiklos nuostoliai sumažėjo nuo 83 % 2022 m. iki 37 % 2023 m., o Lefkosky sakė CNBC, kad tikisi, kad 2025 m. Tempus pinigų srautas ir EBITDA bus teigiami.

Lefkofsky įkūrė „Tempus“ 2015 m., kai pastebėjo, kad gydytojai nepasikliovė duomenimis, kai jo žmona gydė krūties vėžį. Jis nusprendė sukurti įmonę, kuri naudotų technologijas ir duomenis, gautus iš genomo sekos nustatymo.

„Tempus“ dabar bando įsitvirtinti kaip dirbtinio intelekto įmonė, nors dirbtinio intelekto pajamos sudarė tik 5,5 mln. USD pajamų, ty maždaug 1 % 2023 m. pajamų. Bendrovė savo prospekte teigė, kad jos DI produktų linija yra tik besiformuojanti, tačiau ji ketina „įterpti AI, įskaitant generatyvųjį AI“ į visus savo diagnostikos įrankių aspektus.

Lefkofsky yra didžiausias bendrovės akcininkas. Remiantis S1, jam priklauso 30,1% bendrovės akcijų ir 65% akcininkų balsų dėl dviejų klasių akcijų struktūros. Įmonei, kurią kontroliuoja Kimberley Keywell, buvusi Brado Keywello, ilgamečio Lefkosfky verslo partnerio, žmona, priklauso 10,2 % Tempus akcijų. Škotijos turto valdytojas Baillie Gifford valdo 5,9% bendrovės akcijų, kurių vertė yra 350 mln. USD pagal IPO kainą.

Pirmieji Tempus akcininkai yra NEA, Revolution ir T. Rowe Price. Bendrovė balandį iš „SoftBank“ surinko 200 mln. USD G5 seriją. „Tempus“ yra ketvirtoji įmonė, kurią „Lefkofsky“ skelbia viešai. Jis labiausiai žinomas dėl to, kad įkūrė „Groupon“, kurios vertė 2011 m. buvo paskelbta beveik 13 mlrd. USD, o dabar prekiaujama mažiau nei 600 mln. USD.

„Tempus“ yra ketvirtoji įmonė, kurią „Lefkofsky“ skelbia viešai. Jis labiausiai žinomas dėl to, kad įkūrė „Groupon“, kurios vertė 2011 m. buvo paskelbta beveik 13 mlrd. USD, o dabar prekiaujama mažiau nei 600 mln. USD.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -