0

„Google“ aplinkosaugos ataskaitoje aiškiai vengiama AI faktinių energijos sąnaudų


„Google“ paskelbė savo 2024 m. aplinkosaugos ataskaitą – daugiau nei 80 puslapių dokumentą, kuriame aprašomos visos didžiulės įmonės pastangos taikyti technologijas aplinkosaugos problemoms spręsti ir sušvelninti savo indėlį. Tačiau tai visiškai vengia klausimo, kiek energijos sunaudoja dirbtinis intelektas – galbūt todėl, kad atsakymas yra „daug daugiau, nei norėtume pasakyti“.

Visą ataskaitą galite perskaityti čia (PDF) ir, tiesą sakant, joje yra daug įdomių dalykų. Nesunku pamiršti, kiek lėkščių sukasi tokia didelė įmonė kaip Google, ir čia yra tikrai vertų dėmesio darbų.

Pavyzdžiui, ji dirba su vandens papildymo programa, kuria ji tikisi kompensuoti savo įrenginiuose ir operacijose naudojamą vandenį, galiausiai sukurdama grynąjį teigiamą rezultatą. Tai atliekama nustatant ir finansuojant baseino atkūrimo, drėkinimo valdymo ir kitus darbus toje srityje, o dešimtys tokių projektų visame pasaulyje bent iš dalies finansuojami „Google“. Tokiu būdu papildyta iki 18 % vandens suvartojimo (kad ir koks čia vartojamas to žodžio apibrėžimas) ir kasmet gerėja.

Bendrovė taip pat labai rūpinasi, kad iš anksto paskirstytų galimą dirbtinio intelekto naudą klimato srityje, pvz., optimizuoti laistymo sistemas, sukurti kur kas taupesnius maršrutus automobiliams ir valtims ir numatyti potvynius. Kai kuriuos iš jų jau pabrėžėme savo AI aprėptyje ir jie iš tikrųjų gali būti labai naudingi daugelyje sričių. „Google“ neprivalo to daryti, o daugelis didelių įmonių to neprivalo. Taigi kreditas ten, kur priklauso kreditas.

Bet tada pasiekiame skyrių „Atsakingas AI išteklių naudojimo valdymas“. Štai „Google“, iki šiol tokia įsitikinusi dėl kiekvienos statistikos ir įvertinimo, staiga skėsčioja rankomis ir gūžteli pečiais. Kiek energijos sunaudoja AI? Ar gali bet kas tikrai būk tikras?

Tačiau tai turi būti blogai, nes pirmas dalykas, kurį bendrovė daro, yra sumenkinti visą duomenų centrų energijos rinką, sakydama, kad tai tik 1,3 % viso pasaulio energijos suvartojimo, o energijos kiekis, kurį sunaudoja Google, sudaro tik daugiausia 10 % – taigi tik 0,1 Remiantis ataskaita, % visos energijos pasaulyje yra maitinama serveriais. Smulkmena!

Pažymėtina, kad 2021 m. ji nusprendė iki 2030 m. pasiekti nulinį išmetamųjų teršalų kiekį, nors bendrovė pripažįsta, kad yra daug „neapibrėžtumo“, kaip ji mėgsta tai vadinti, kaip tai įvyks. Ypač todėl, kad nuo 2020 m. jos emisijos kasmet didėjo.

2023 m. bendras mūsų ŠESD kiekis [greenhouse gas] emisija siekė 14,3 mln. tCO2e, atstovaujantis 13% daugiau nei per metus ir 48% daugiau, palyginti su mūsų 2019 m. tiksliniais baziniais metais. Šį rezultatą visų pirma lėmė padidėjęs duomenų centrų energijos suvartojimas ir tiekimo grandinės emisijos. Toliau integruojant dirbtinį intelektą į savo produktus, išmetamųjų teršalų mažinimas gali būti sudėtingas dėl didėjančio energijos poreikio dėl intensyvesnio dirbtinio intelekto skaičiavimo ir dėl išmetamų teršalų, susijusių su numatomu investicijų į techninę infrastruktūrą padidėjimu.

(Pabrėžti mano čia ir toliau pateiktoje citatoje.)

Vaizdo kreditai: Google

Tačiau AI augimas yra prarastas tarp pirmiau minėtų neaiškumų. „Google“ turi tokį pasiteisinimą, kodėl įmonė konkrečiai nenurodo AI darbo krūvio įnašo į bendrą duomenų centro energijos sąskaitą:

Būsimo AI poveikio aplinkai prognozavimas yra sudėtingas ir besikeičiantis dalykas, o mūsų istorinės tendencijos greičiausiai nevisiškai atspindi AI būsimą trajektoriją. Kadangi AI giliai integruojame į savo produktų portfelį, AI ir kitų darbo krūvių skirtumas nebus prasmingas. Taigi, mes sutelkiame dėmesį į viso duomenų centro metriką nes jie apima bendrą AI išteklių suvartojimą (taigi ir poveikį aplinkai).

„Sudėtinga ir besivystanti“; „Tendencijos greičiausiai ne visiškai atspindės“; „skirtumas… nebus prasmingas“: tokia kalba vartojama, kai kas nors ką nors žino, bet tikrai nenorėtų jums to pasakyti.

Ar kas nors iš tikrųjų tiki, kad „Google“ iki cento nežino, kiek dirbtinio intelekto mokymai ir išvados padidino jos energijos sąnaudas? Ar sugebėjimas taip tiksliai suskirstyti šiuos skaičius nėra pagrindinės įmonės kompetencijos debesų kompiuterijos ir duomenų centrų valdymo srityje? Jame pateikiami visi kiti teiginiai apie tai, kaip efektyvūs yra pritaikyti dirbtinio intelekto serveriai, kaip jis atlieka visą šį darbą, kad 100 kartų sumažintų energiją, reikalingą dirbtinio intelekto modeliui parengti, ir pan.

Neabejoju, kad „Google“ deda daug didelių ekologiškų pastangų, ir apie jas galite perskaityti pranešime. Tačiau svarbu pabrėžti tai, ko, atrodo, atsisako: milžiniškas ir augančias AI sistemų energijos sąnaudas. Bendrovė gali būti ne pagrindinis visuotinio atšilimo veiksnys, tačiau, nepaisant jos potencialo, „Google“ kol kas nėra teigiama.

„Google“ turi visas paskatas sumenkinti ir sumenkinti šiuos skaičius, kurie net ir sumažėję, labai efektyvūs, vargu ar gali būti geri. Būtinai paprašysime „Google“ patikslinti, kol išsiaiškinsime, ar 2025 m. ataskaitoje jie dar blogiau.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -