0

„iOS 18“ užkerta kelią programoms, kuriose prašoma prieigos prie visos adresų knygos

  • 12 birželio, 2024


„iOS“ programos, kurios kuria savo socialinius tinklus vartotojų adresų knygelėse, netrukus gali tapti praeitimi. „IOS 18“ operacinėje sistemoje „Apple“ kovoja su socialinėmis programėlėmis, kurios prašo naudotojų leidimo pasiekti savo kontaktus – tai dažnai daro socialinės programos, norėdamos sujungti vartotojus su draugais arba siūlyti, ką sekti. Dabar „Apple“ prideda naują dviejų pakopų leidimų iššokantįjį ekraną, kuriame pirmiausia bus prašoma vartotojų leisti arba uždrausti prieigą prie savo kontaktų, kaip ir anksčiau, o tada, jei vartotojas leis prieigą, leis jiems pasirinkti, kurių kontaktų jie nori. pasidalinti, jei ne visais.

Pakeitimai buvo pristatyti per Apple pasaulinės kūrėjų konferencijos sesiją, kurioje pagrindinis dėmesys buvo skiriamas vartotojų privatumo funkcijoms.

„Apple“ teigimu, kai vartotojai bendrina savo kontaktus su trečiosios šalies programėle, laikui bėgant ta programa gaus nuolatinę prieigą prie jų kontaktų, net jei bus pridėta naujų. Kad naudotojai galėtų geriau valdyti kontaktus, kuriuos programa gali pasiekti ir kurių negali pasiekti, leidimų ekrane yra du etapai.

Pirmame ekrane vartotojai patvirtina, ar nori bendrinti savo kontaktus su programa, ar ne. Tai panašu į šiandien pateikiamą raginimą, nors kai kurie programų kūrėjai naudojo kontaktų bendrinimo parinktį kaip būdą blokuoti naudotojams, kurie atsisako bendrinti savo kontaktus, pasiekti savo programą.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais nuotraukų dalijimosi programėlė Lapse užkopė į App Store viršūnę panaudojusi mechanizmą, kuris privertė vartotojus pakviesti draugus prisijungti. Prieš tai tokios programos kaip „Poparazzi“ ir „Clubhouse“ reikalavo visos prieigos prie adresų knygos – tai buvo augimo įsilaužimas, padėjęs greitai išplėsti savo tinklus. „Zenly“ įkūrėjo programa „Amo ID“ (kuri parduota „Snap“) taip pat įgijo populiarumą, nes reikalauja, kad vartotojai pakviestų draugus prisijungti.

Šie metodai gali padėti užtikrinti, kad vartotojas pradėtų įsisavinti, tačiau daugeliu atvejų toks įsilaužimas neskatina tvaraus augimo ilgalaikėje perspektyvoje. Tuo tarpu vartotojai turi visiškai atsisakyti prieigos prie adresų knygų, kad tik išbandytų naują socialinę patirtį.

Dabar tai gali tapti sudėtingiau, nes vartotojai, pasirinkę bendrinti savo adresų knygą pirmame ekrane palietę „Tęsti“, bus nukreipti į antrąjį „iOS 18“ ekraną, kuriame galės pasirinkti, ar nori bendrinti visus savo kontaktus su programėlę. Čia vartotojai galės bakstelėti „Leisti visą prieigą“ arba naują parinktį „Pasirinkti kontaktus“, jei norės apriboti prieigą.

Be to, „iOS 18“ nereikalauja, kad programos kūrėjas atliktų jokių pakeitimų, kad ši funkcija veiktų, ir neįdiegtų jokios naujos API. Vietoj to, jei kūrėjo programa paprašys prieigos prie kontaktų, šie nauji ekranai bus rodomi automatiškai.

„X“ vienas kūrėjas Nikita Bier, pardavęs „Discord“ ir „Facebook“ socialines programėles, tokias kaip „Gas“ ir „tbh“, juokavo: „Tai pasaulio pabaiga“, o po to sekė „Apple“ pranešimo apie naują privatumo funkciją ekrano kopija.

Tačiau tiems, kurie labiau domisi saugumu ir privatumu, šis papildymas yra sveikintinas. Kaip X rašė saugos įmonė „Mysk“, pakeitimas būtų „liūdna žinia duomenų rinkimo programoms…“ Kiti atkreipė dėmesį, kad tai, tikimasi, užkirs kelią programoms, kurios pakartotinai prašo prieigos prie adresų knygos, net ir po to, kai jos buvo uždraustos. Dabar naudotojai gali suteikti jiems prieigą, bet apriboti, kuriuos kontaktus jie iš tikrųjų gali priimti.

Be to, jei kūrėjo programa leidžia žmonėms ieškoti kontaktų, kuriuos reikia pridėti, jiems taip pat nereikia prašyti visos prieigos naudojant „iOS 18“.

Vietoj to, naujas kontaktinės prieigos mygtukas leidžia programai rodyti kontaktų, prie kurių programa neturi prieigos, rezultatus kartu su mygtuku, kuris parašyta „Pridėti“ šalia kiekvieno kontakto vardo. Tokiu būdu vartotojai gali pasirinkti ir pasirinkti, kuriuos kontaktus jie nori pateikti programai po vieną, vos palietę.

Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -