0

JAV patikėtinis nori, kad susirūpinusi „fintech Synapse“ būtų likviduota pagal 7 skyrių bankrotą, nurodo „didelį netinkamą valdymą“.

  • 17 gegužės, 2024


Sunkumų turinčio bankininkystės kaip paslaugos paleidimo įmonės „Synapse“ perspektyvos šią savaitę pablogėjo, po to, kai Jungtinių Valstijų patikėtinis trečiadienį pateikė skubų ieškinį.

Patikėtinis prašo įmonės skolos reorganizavimo 11 skyriaus bankrotą pakeisti į likvidavimo 7 skyrių, remiantis teismo dokumentais.

Patikėtinis rašė, kad 7 skyriaus poreikis atsirado dėl to, kad „Synapse“ „šiurkščiai“ netinkamai valdė savo turtą, todėl nuostoliai tęsiasi su maža „pagrįsta reorganizavimo tikimybe“, o tai leistų įmonei atsirasti kitoje pusėje ir tęsti veiklą.

Šis naujas pokytis yra reikšmingas, nes „Synapse“ įkūrėjas Sankaetas Pathakas anksčiau šį mėnesį teigė, kad jos buvę partneriai pagal savo buhalterinę apskaitą jai skolingi milijonus ir nemokėjo. Tie partneriai tvirtino, kad „Synapse“ kaltinimai „neturi jokios reikšmės“.

San Franciske įsikūrusią „Synapse“, kuri valdė platformą, leidžiančią bankams ir finansinių technologijų įmonėms plėtoti finansines paslaugas, 2014 m. įkūrė Bryanas Keltneris ir Pathakas. Jis teikė tokio tipo paslaugas kaip tarpininkas tarp bankininkystės partnerio „Evolve Bank & Trust“ ir verslo bankininkystės startuolio „Mercury“ ir kitų.

Balandžio 22 d. Synapse pateikė bankroto bylą pagal 11 skyrių ir tuo pat metu paskelbė, kad jos turtą įsigis TabaPay.

Tačiau gegužės 9 d. „TechCrunch“ pranešė, kad „TabaPay“ 9,7 mln. USD planuotas „Synapse“ turto pirkimas žlugo. Tuo metu „Synapse“ teigė, kad problema buvo banko partneris „Evolve Bank & Trust“. „Evolve“ tvirtino, kad ji nedalyvavo pardavimuose ir nebuvo kalta. Mercury taip pat tvirtino, kad „Synapse“ kaltinimai, kad ji yra skolinga, „neturi jokios reikšmės“.

Tačiau ginčai tarp įmonių tęsėsi. Gegužės 13 d. „Evolve Bank & Trust“ pateikė pasiūlymą dėl įsakymo atkurti prieigą prie „Synapse“ prietaisų skydelio sistemos, teigdama, kad jai buvo uždrausta prieiga prie paleisties kompiuterinių sistemų ir ji buvo priversta įšaldyti galutinių vartotojų paskyras.

Remiantis teismo dokumentais, JAV patikėtinis teigė, kad „Synapse savaitgalį nepaaiškinamai nutraukė prieigą prie savo kompiuterių sistemų“.

„Nors tarp šalių egzistuoja ginčai, skolininkui nėra jokio pagrįsto paaiškinimo [Synapse] nutraukė prieigą prie savo kompiuterinių sistemų ir iš tikrųjų skolininkas nuo tada pareiškė, kad visa prieiga buvo atkurta. Atrodo, kad nėra ginčo, kad šie veiksmai suvaidino esminį vaidmenį galutiniams vartotojams praradus prieigą prie savo lėšų. Mažiausiai reikalingas nepriklausomas patikėtinis, kad būtų galima išsiaiškinti, ar galima pasiekti sprendimą, kuris sumažintų tolesnę žalą indėlininkams. Dėl visų šių priežasčių skolininkas labai netinkamai valdė turtą ir yra pakankamai priežasčių šią bylą pakeisti 7 skyriumi.

„Synapse“ pripažino, kad „po penktadienio, gegužės 17 d., nebeturi grynųjų pinigų ar leidimo naudoti grynuosius pinigus“.

Gegužės 17 dieną numatytas JAV patikėtinio skubaus pasiūlymo posėdis.

Vis dar tikimasi, kad procesas gali tęstis be jokių papildomų gudrybių. Gegužės 15 d. įvykusiame kreditorių komiteto posėdyje, kuriuo LinkedIn pasidalino „Fintech Business Weekly“ žurnalistas Jasonas Mikula, „buvo pasiūlyta, kad „Synapse“ fintech klientai galėtų suteikti įmonei tam tikrą finansavimą, kad ji galėtų toliau veikti 11 skyriuje. tikriausiai bandant išspręsti trikdžius galutiniams vartotojams.

„TechCrunch“ susisiekė su „Synapse“ norėdami pakomentuoti.

„Evolve“ atstovas spaudai patvirtino „TechCrunch“, kad gegužės 11 d. „Evolve Bank & Trust susidūrė su netikėtu iššūkiu, kai Synapse staiga ir be išankstinio įspėjimo išjungė mūsų prieigą prie paskyros ir operacijų informacijos informacijos suvestinės, kurią valdo Synapse ir kuri reikalinga Evolve. Šis staigus sutrikimas labai paveikė mūsų gebėjimą išlaikyti „Evolve“ sąskaitų ir operacijų matomumą ir skaidrumą. Reaguodama į šią situaciją, „Evolve“ ėmėsi greitų ir ryžtingų veiksmų, kad apsaugotų galutinio vartotojo lėšų saugumą ir atitiktų galiojančius įstatymus. Atsargumo sumetimais priėmėme sunkų sprendimą sustabdyti mokėjimą ir kortelių veiklą, kol galėsime sėkmingai atkurti prieigą prie prietaisų skydelio ir gauti reikiamus sąskaitos ir operacijų duomenis bei ataskaitas. Nors suprantame, kad tai galėjo sukelti nepatogumų, šio žingsnio buvo imtasi atsižvelgiant į galutinių naudotojų paskyrų saugumą ir vientisumą. „Evolve“ ir toliau uoliai dirba, kad gautų reikiamą informaciją iš „Synapse“.

Atstovas pridūrė, kad „Evolve“ neatšaukė šios veiklos, nes „Synapse nepateikė kasdienės operacijų ir sąskaitos informacijos, būtinos operacijoms apdoroti… Sąskaitos įšaldymas buvo atsargumo priemonė siekiant sumažinti riziką galutiniams vartotojams ir Evolve. Šiuo metu „Evolve“ nežino, kad galutinio vartotojo lėšos būtų prarastos dėl to, kad „Synapse“ atsisakė pasiekti „Evolve“ prietaisų skydelį.

Ankstesnė 9,7 mln. USD pirkimo kaina, kurią „TabaPay“ ketino sumokėti už „Synapse“ turtą, yra žymiai mažesnė nei daugiau nei 50 mln. USD rizikos kapitalo, kurį „Synapse“ laikui bėgant pritraukė iš tokių investuotojų kaip Andreessen Horowitz, „Trinity Ventures“ ir „Core Innovation Capital“.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -