0

Nuo „Plaid“ iki „Figma“ – tai startuoliai, kurie šiais metais greičiausiai (arba tikrai) neturės IPO

  • 24 gegužės, 2024


Praėjusių metų investuotojų svajonės apie stiprų 2024 m. IPO dujotiekį išblėso, o gal ir visiškai išnyko, artėjant metų viduriui.

2024 m. kovo ir balandžio mėn. buvo įvykdyti keturi rizikos remiamų technologijų IPO „Reddit“, „Astera Labs“, „Ibotta“ ir „Rubrik“, todėl atrodė, kad šie metai gali paskatinti investuotojų 2023 m. tikėtiną pagreitį. Tačiau antriniai investuotojai ir IPO teisininkai neseniai sakė „TechCrunch“. kad nepaisant šių keturių laimėjimų, makrosąlygos, pvz., artėjantys prezidento rinkimai ir padidėjusios palūkanų normos, reiškia, kad IPO rinka visiškai neatsidarys iki 2025 m.

Šie metai vis dar gali būti geresni nei 2023 m., ir greičiausiai per metus sulauksime dar kelių viešų paraiškų. Įmonės, įskaitant Klarna ir Shein, bendravo su bankininkais ir atrodo, kad yra artimos, tačiau jų IPO terminai vis dar migloti.

Daugeliu atvejų gali būti lengviau iššifruoti, kas nėra šiemet išeis į viešumą, o ne kas yra. Kai kurie vėlyvojo etapo startuolių vadovai tiesiogiai pareiškė, kad 2024 m. IPO nepateiks, o kitos bendrovės ėmėsi finansinių žingsnių, kurie reiškia, kad viešas įtraukimas į biržą nėra neišvengiamas. Štai keletas rizikos remiamų technologijų įmonių, kurių nesitikime šiais metais patekti į viešąją rinką.

  • Plaidas Generalinis direktorius Zachas Perretas sakė, kad B2B fintech neketina išleisti IPO 2024 m. kovo mėnesį vyksiančiame „Axios“ renginyje. Tai pakartoja tai, ką „TechCrunch“ Mary Ann Azevedo pranešė praėjusį spalį, kai bendrovė pasamdė naują finansų direktorių. 2021 m. „Plaid“ buvo įvertinta 13,4 mlrd.
  • Nors dizainas vienaragis Figma tiesiogiai nesakė, kad šiais metais IPO nebus, jos veiksmai rodo ta kryptimi. Gegužės mėnesį bendrovė surengė konkursą leisti esamiems investuotojams ir darbuotojams, jei pageidauja, parduoti turimas „Figma“ akcijas antrinėje rinkoje. Tokio tipo likvidumo įvykis paprastai įvyksta ne prieš pat didesnį IPO likvidumo įvykį. Konkurso pasiūlyme startuolis buvo įvertintas 12,5 milijardo dolerių, o tai yra mažiau nei 20 milijardų dolerių, kuriuos „Adobe“ norėjo mokėti, bet taip pat daugiau nei paskutiniame pirminiame etape, kurį gavo Figma – 10 milijardų dolerių.
  • Juostelė taip pat šių metų pradžioje surengė konkursą esamiems ir buvusiems darbuotojams. Vasario mėnesį „fintech“ vienaragis paskelbė apie antrinį pardavimą, kurio metu bendrovė buvo įvertinta 65 mlrd. Nors tai yra mažesnis nei 95 mlrd. Tai ženklas, kad „Stripe“ tikriausiai sieks dar šiek tiek padidinti šį vertinimą prieš pateks į viešąją rinką.
  • AI debesų platforma Duomenų blokai Tikėtina, kad 2024 m. taip pat neįtraukta į sąrašą – galbūt dėl ​​rizikos kapitalo investuotojų nusivylimo, kurie praėjusiais metais prognozavo, kad tai yra pirmoji įmonė, kuri pasirodys biržoje. Praėjusį rudenį bendrovė surinko naują 500 mln. Nors įmonės paprastai nerenka finansavimo prieš pat viešą įtraukimą į biržą – tai juk yra IPO proceso dalis – investuotojai, iš kurių jie pritraukė iš šio turo, buvo kryžminiai investuotojai, tokie kaip T. Rowe Price. Tai nėra tie investuotojai, kurie linkę prieštarauti IPO, kai rinkos sąlygos gerėja, ir yra geros būklės, kad būtų vienas iš pirmųjų 2025 m. biržų, jei pasirinktų.
  • Canva Tikėtina, kad jis nebus paskelbtas viešai bent jau kitais metais, o dizaino startuolis gali palaukti iki 2026 m. Vienas iš įkūrėjų Cliff Obrecht, „Canva“ generalinės direktorės Melanie Perkins vyras, sakė Australijos ir Naujosios Zelandijos technologijų leidiniui „Startup Daily“. kovo mėn., kad IPO įvyks mažiausiai 12 mėnesių, jei ne 2026 m. Tačiau JAV investuotojams pasisekė, Obrecht taip pat patvirtino, kad kai startuolis pasirodys viešai, jis tai padarys JAV.

„TechCrunch“ stebi vėlyvojo etapo paleidimo ir pasitraukimo rinkas ir toliau atnaujins šį straipsnį. Jei turite kokių nors patarimų ar pastabų, į kuriuos turėtumėte atkreipti mūsų dėmesį, susisiekite su manimi čia: rebecca.szkutak@techcrunch.com.Source link

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -